İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar, doğru olanlardır. İşte bunlar, Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir. (Bakara – 177)

Dünya’nın neresinde olursa olsun, var olduğumuz sürece ”Yetimlerin Hamisi” olmaya devam edeceğiz biiznillâh…

Yetimler Vakfı, olarak yetim çocukları sevindirmeye devam ediyoruz. Yetimler Vakfı Gazze Temsilcimiz Filistinli Ahmet El-Wali  açıklamalarda bulundu. El-Wali  Yetimler Vakfı Filistin’de bulunan yetim öksüz ve kimsesiz çocuklara her ay düzenli bir şekilde nakdi yardımda bulduğumuz gibi bu ayda kardeşlerimizi unutmadık.

 

El-Wali  şunları söyledi yetim olan kardeşlerimizin sorun ve sıkıntılarını dinledik onların bize söyledikleri  sözler şu oldu sizler ve hayırseverlere dua ettiklerini cennete Allah resulüyle beraber oturacaklarını dile getirdi . Yetimler Vakfı’nın kendilerini hiçbir zaman  unutmadığını her konuda destek sağladığını dile getirdiler. Yetim kardeşlerimiz sürekli sizler için dua ediyorlar.  diyorlar ki Allah’ım yetimler vakfı’nı ve bu desteklerini bizden esirgemeyen hayırseverleri yüzleri ak bir şekilde cennete varmayı nasıp et.  El Wali devamında
” inanıyoruz ki cennete yan yana oturağız” diyerek sözlerini peygamberimizin sav hadisleriyle bitirdi.

 Peygamber efendimizin buyurduğu gibi “Ben ve yetimi kollayıp gözetleyen kimse cennette şöyle beraberce bulunacağız”