Gaziantep Umut Kervanı ve Yetimler Vakfı temsilciliğine üye kebapçılar, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta depremzedeler için 4 yardım kuruluşunun kurduğu aşevi önünde mangal kurup, binlerce kişiye kebap ikram etti.

Kahramanmaraş merkezli depremler büyük yıkıma yol açarken Gaziantep’te kebapçılık yapan Umut Kervanı ve Yetimler Vakfı Temsilciliğine üye kebapçılar, büyük yıkımın neden olduğu ve binlerce kişinin hayatını kaybettiği Kahramanmaraş’a giderek binlerce depremzedeye kebap ikram etti.

Gaziantep’ten Kahramanmaraş’a giden Umut Kervanı ve Yetimler Vakfı temsilciliğine üye kebapçılar; Yetimler Vakfı, Umut Kervanı, Avrupa Yetim Eli ve IHO Ebrar tarafından kurulan aşevi önünde mangal kurup binlerce kebap şişledi.

Daha sonra kebapları pişiren kebapçılar, depremzede vatandaşlara kebap dağıttı. Kebaplarını alan depremzedeler, 4 kardeş yardım kuruluşuna teşekkür etti.

Kebapçılar adına bir açıklama yapan Habip Akdeniz, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli ardı ardına yaşanan depremi Gaziantep’te yaşayan işletmeciler olarak önce kendi yaralarını, sonra da depremde en fazla yıkım ve acının yaşandığı Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçeleri ile Kahramanmaraş için kolları sıvadıklarını söyledi.

Depremzedelerin, özellikle de çocukların mutlu olmasını istediklerini vurgulayan Akdeniz, “Gaziantep Umut Kervanı ve Yetimler Vakfı olarak bugün Kahramanmaraş’ta depremzede kardeşlerimize 2 bin 500 kişilik kebap ikramımız oldu. Daha önce aşevimize gelerek ‘sürekli aynı yemeği yiyorum’ diyen küçük kardeşimizin sesini duyan Gaziantepli hayırsever esnafımız bu küçük kardeşimizin ve diğer depremzede kardeşlerimizin feryadına duyarsız kalmadılar. Bu kardeşimizin feryadını duyarak kebap yapmak istediler. Hayırsever esnafımıza çok teşekkür ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. Küçük çocuklar üzülmesin. Çocuklar hep gülsün diye bizde bugün onlar için kebap ikramımız oldu. Tüm hayırsever esnafımıza teşekkür ediyoruz. Bu talebimize destek veren Gaziantep Umut Kervanı ve Yetimler Vakfı’na da teşekkür ederiz.” dedi.