Siyonist işgal rejiminin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği saldırılarda yaralanan Filistinliler için acil tıbbı ilaç, gıda ve ambulans ihtiyaçları için yardım çalışması başlatan Vakfımız, bu konuda halkın hassasiyet göstermesini istedi.

Siyonist işgal rejiminin Mescid-i Aksa’ya gerçekleştirdiği saldırılarla başlayan ve bu saldırılarını Filistin’inin birçok noktasına yaymasıyla şu ana kadar 39’u çocuk, 22’si kadın 139 Filistinli şehid olurken 254’ü çocuk, 168’i kadın olmak üzere 950 kişi de yaralandı.

“İşgalci şebekenin saldırıları sonucu yaralanan Filistinli kardeşlerimizin yaralarını sarıyoruz. Yapacağınız bağışları Filistinli yaralı kardeşlerimiz için ilaç, tıbbi malzeme ve ambulans olarak ulaştırıyoruz.  “

“Bugün Gazze’nin hem maddi hem de manevi desteklerimize ihtiyacı var”

 “Gazze’deki İslam’ın yiğit kahramanları bu zulme sesiz kalmayıp Aksa’daki kardeşlerine yardım ettiler. Zaten siyonistler her fırsatta Gazze’yi kuşatıyordu. Şimdi de Aksa’ya sahip çıktıkları için oraya saldırıyorlar. Mescid-i Aksa mutlaka oradaki muhafızlar tarafından korunacaktır.

 “Herkesin kendi bölgesinde mutlaka yapabileceği bir şey vardır. Bu vesileyle bir karınca misali oradaki kardeşlerimizin yardımına koşma gayretinde olabiliriz. Bugün Gazze’nin hem maddi hem de manevi desteklerimize ihtiyacı var. Ancak bununla birlikte yapacağımız farklı yardımlar da vardır. Şu anda Gazze’de 5 bine yakın evin yıkıldığı söyleniyor. Hastanelerde tıbbı cihazlara, ambulanslara, gıda ihtiyacına, maddi ve manevi her türlü desteğe ihtiyaçları vardır. Kardeşlerimize elimizden gelen desteği esirgemememiz lazım.