Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından büyük yıkımların gerçekleştiği Adıyaman’da temaslarda bulunan Yetimler Vakfı Genel Başkanı Fikri Karavil, hayırseverlerin bağışlarına devam etmeleri gerektiğini, devam eden yardımlarla yaraların daha çabuk sarılabileceğini söyledi.

Yaşanan depremlerin yaraları sarılmaya devam ediyor. Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki büyük depremin ardından büyük yıkımın gerçekleştiği illerden olan Adıyaman’da yürütülen yardım organizasyonları kapsamında incelemelerde bulunan Yetimler Vakfı Genel Başkanı Fikri Karavil, yaraların bir nebze sarılabildiği kentte halkın normal yaşamlarına dönmeye başladığını belirtti.

Yaraların hızlı sarılabilmesi için hayırseverlerin bağışlarına devam etmesi gerektiğini hatırlatan Karavil, yaklaşan Ramazan ayının hazırlıklarına şimdiden başladıklarını söyledi.

“… bu uzun soluklu bir yol”

Deprem bölgelerinde yürüttüğü temaslar hakkında bir açıklama yapan Fikri Karavil, “Bugün Malatya’dan başladık, çadırlarımızı ve sıcak yemek yapılan aşevlerimizi gezdik. Oradaki eksiklikleri tespit ettik, oranın ihtiyacı olan listelerimizi hazırladık. Daha öncede Hatay’a, Kahramanmaraş’a gidip tespitlerde bulunmuştuk. Bugünde Adıyaman’a geldik, kentte yürüttüğümüz çalışmalarda eksiklilerimiz veya ihtiyaçlarımızı tespit ettik. Biliyorsunuz bu uzun soluklu bir yol, onun için hem eksikleri tespit etme ve hem de halkımıza daha fazla yardımcı olabilmek için gece gündüz bütün üye ve gönüllülerimiz ile seferber olmuş durumdayız.” dedi.

“… hayırseverlerin destekleri ile buradaki kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız”

Deprem bölgelerinde tüm kadroları ile sahada faaliyetlerine devam ettiklerinin altını çizen Karavil, “Yaralar sarılmaya başlandı daha önce geldiğim dönemlerden bugüne kıyasladığımızda kentte biraz daha hareketlenme var. Bu durum insana umut veriyor. İnşallah insanlar yavaş yavaş toparlanmaya başlayacak ve bu toparlanma esnasında bizlerin onları yalnız bırakmaması lazım, yardımlarımızın devam etmesi lazım. İnşallah gücümüzün yettiği nispetince hayırseverlerin destekleri ile buradaki kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız. Sadece burası değil, Kahramanmaraş’ta, Hatay’da ve ilçelerinde, Malatya’nın ilçelerinde tüm üyelerimiz ile birlikte çaba içerisindeyiz, inşallah kardeşlerimizin yaralarını sarmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ramazan ayı hazırlıkları

Karavil, “Önümüz Ramazan ayı. Onun içinde hazırlıklar yapmaya başladık. Tüm hayırseverlerden deprem bölgesindeki kardeşlerimizi unutmamalarını, bize bağışlarını ulaştırmalarını hayırseverlerin ulaştıracakları yardımlar ile depremzedelere ulaşabileceklerimizi unutmasınlar. Şimdiden Allah tüm hayırseverlerin yardımlarını kabul etsin.” şeklinde konuştu.