Deprem bölgelerinden Adıyaman’da bulunan depremzedelerin tıraş ihtiyacını giderdiklerini belirten Yetimler Vakfı Genel Başkanı Fikri Karavil, İLKHA’ya konuştu.

Depremin on yedinci günü sürerken, depremzedelerin ihtiyaçları da yardım kuruluşları tarafından gideriliyor.

Bu kapsamda Adıyaman’da Koordinasyon Merkezini oluşturan ve depremin ilk günlerinden bu yana da çalışmalarını sürdüren yardım kuruluşlarından Yetimler Vakfı, ihtiyaç sahiplerine gıda, giyim ve sair yardımlarda bulunuyor.

Depremzedelerin kişisel bakım ihtiyaçlarından olan tıraş konusunda bir hizmet sağladıklarını belirten Yetimler Vakfı Genel Başkanı Fikri Karavil, açıklamalarda bulundu.

“Yetimler Vakfı olarak, yeni bir hizmete başladık”

Yetimler Vakfı Genel Başkanı Fikri Karavil

Karavil, Umut Kervanı ailesi olarak yeni bir hizmete başladıklarını ifade ederek, “Bugün depremin on yedinci günü, Adıyaman’dayız. Adıyaman’da yapılan çalışmaları yerinde görmek, buradaki eksiklikleri yerinde tespit etmek, buranın ihtiyaçlarını gidermek adına heyet olarak buraya geldik. Umut Kervanı ailesi olarak, yeni bir hizmete başladık. Buradaki depremzede kardeşlerimizin tıraşlarına başladılar, kardeşlerimiz çok güzel bir hizmet vermeye başladı.” dedi.

“Tüm hayırseverlerimizin gözleri mutlaka deprem bölgelerinde olsun”

Deprem bölgesindeki ihtiyaçların bir süre daha devam edeceğini ve bundan dolayı bu bölgele sahip çıkılması gerektiğini belirten Karavil, “Burada her geçen gün biraz daha düzelme başlıyor. Yalnız insanların ihtiyaçları devam ediyor. Süreç, uzun süreceğe benziyor. Tüm hayırseverlerimizin gözleri mutlaka deprem bölgelerinde olsun. Buradaki eksikleri karşılamak adına herkesin uzun bir süre bu deprem bölgelerine sahip çıkması lazım. Şimdiden yapılan tüm yardımlardan dolayı tüm hayırseverlerden Allah razı olsun. İnşallah biz buralarda olacağız, bu kardeşlerimizin yaralarını sarmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.