Yetimler Vakfı olarak Rusya ve Suriye rejiminin bombardımanından kaçarak Türkiye sınırına yakın, çadırlara yerleşerek soğuk kış şartları altında yaşayan İdliblilere gıda kolisi, battaniye, mont ve bot gönderdi.
Dünyanın çeşitli coğrafyalarında yüzbinlerce yetim, öksüz ve kimsesizlere yardımlarda bulunan Vakfımız kışın zor şartları altında çadırlarda yaşayan İdlib halkına insani yardım tırı ulaştırmak üzere yola çıktı.

Yetimler Vakfı İstişare Kurulu Üyemiz Mehmet Ali Aysu, mazlum İdlib halkına ulaştırılmak üzere bin koli gıda, battaniye, bot, mont gibi insani yaşam malzemelerinin bulunduğu bir tır eşyayı yola çıkardıklarını söyledi.

“Çocukların ayaklarında ayakkabı ve annelerin çocuklarına yedirecek yemekleri yok”

Aysu, “Yetimler Vakfı olarak gerek Türkiye’de gerekse de dünyanın her bir yerinde, nerde bir mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahibi varsa onlara ulaşmak için yüzlerce gönüllü kardeşlerimizle birlikte her zaman seferber olduk. Basına yansıyan ve arkadaşlarımızın yerinde gördükleri manzaralarla gerçekten İdlib’te büyük mağduriyetlerin yaşadıklarına şahit olduk. Çocukların ayaklarında ayakkabı yok ve annelerin çocuklarına yedirecek yemekleri yoktu. Bu münasebetle çadırlarda ve soğuk kış şartlarında yaşayan kardeşlerimizi unutmamak adına Yetimler Vakfı olarak gerekli hazırlıklarımızı yaptık.”

 

 

“İdlib halkına yapacağımız yardımlar devam edecek inşallah”

Aysu, “Bin koliden oluşan gıda kolileri, battaniye, çocuklar için de mont ve botları tıra yükledik. Tırımız yola çıkarak İdlib’teki kardeşlerimizin mağduriyetlerine bir nebze de olsa merhem olacaktır inşallah. Peygamber Efendimizin bildirdiği üzere, Müslüman olarak her nerede bir Müslümanın başı sıkışsa Müslümanların ona el uzatmamız lazım. Çünkü Müslümanlar bir vücudun azası gibidirler. Biz o kardeşlerimizi görmezden ve duymazlıktan gelemezdik. Hayırseverlerimizle birlikte acil bir şekilde yardımlarımızı topladık. Tırımız İdlib’e derman olsun diye gıda, battaniye, mont ve botları İdlib’e göndereceğiz. Bu yardımların gönderilmesinde her kimin katkısı varsa Allah onlardan razı olsun ve İdlib’e yardımlarımız devam edecektir inşallah. Rabbim hayırseverlerin yardımlarını kabul etsin.”