Yetimler Vakfı olarak Rusya ve Suriye rejiminin bombardımanından kaçarak Türkiye sınırına yakın yerlerde çadırlara yerleşerek zor şartlar altında yaşayan İdliblilere yakacak, ayni ve nakdi yardımda bulunduk.

Dünyanın çeşitli coğrafyalarında yüzbinlerce yetim, öksüz ve kimsesizlere yardımlarda bulunan Vakfımız kışın zor şartları altında çadırlarda yaşayan İdlib halkına insani yardım ulaştırdı.

Yetimler Vakfı Şanlıurfa Temsilcimiz Celalettin Kılıç, hayırseverlerin kendilerine ulaştırdığı ayni ve nakdi yardımları mazlum İdlib halkına dağıttıklarını söyledi.

 

 

Kılıç, “Şanlıurfa’da ayni ve nakdi yardımda bulunan Müslüman kardeşlerimizin yardımlarını çadırlarda yaşayanlara dağıtmak üzere hayır sahiplerinin yardımlarını getirdik. Bu soğuk kış gününde buradaki kardeşlerimizi unutmayanlardan Allah razı olsun. Bilmeliyiz ki bizler sıcak yataklarımızda yatarken buradaki çocukların ayaklarında terlik vardır. Buradaki kardeşlerinize yardım için kendi harcamalarınızdan biraz kısın. Farz edin ki bir çocuğunuz burada yaşıyor, onları da kendi çocuklarınız gibi görün. Allah katında bu yardımlarınız zayi olmayacaktır, Allah razı olsun.