Türkiye’nin çeşitli illerinde meydana gelen sel felaketinde zarar gören afetzedelere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Rabbimizden rahmet diliyoruz.

​Karadeniz bölgesinde aşırı yağışlar sonrası başta Kastamonu’nun Bozkurt ilçesi olmak üzere birçok yerleşim yerinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle bölgeye giden Yetimler Vakfı, ihtiyaç sahibi mağdurlara ayni ve nakdi yardımda bulundu.
Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde aşırı yağışların etkisiyle taşan Ezine Çayı, ilçeyi sular altında bıraktı. Meydana gelen sel afetinde Kastamonu’da 62 kişi hayatını kaybederken sele kapılıp kayıp olan kişilere yönelik arama kurtarma çalışmaları ise halen sürüyor.

Sel felaketinde ev ve işyerleri zarar görmüş mağdurların yaralarına merhem olmak amacıyla ilçede yardım çalışması başlatan Yetimler Vakfı birçok aileye temizlik malzemeleri, çocuk elbiseleri ve alışveriş kartı dağıtımı yaptı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktaran Yetimler Vakfı Üyemiz Mehmet Ali Aysu, “Yetimler Vakfı olarak Batı Karadeniz’in Kastamonu ili Bozkurt içerisindeyiz. Geçen hafta burada yaşanan sel felaketinden hemen sonra Koordinasyon Merkezi ile görüşmelerimiz oldu. Nasıl yardım edebileceğimiz hakkında istişarelerde bulunduk.” dedi.

“Rabbim bir daha böyle afet ve bela göstermesin”

Bozkurt’a geldiklerinde ilçenin adeta yıkılmış olduğunu gördüklerini ifade eden Aysu, “Bütün evlerde hasar ve bilindiği üzere 60’ın üzerinde ölü vardı. Şu an itibariyle resmi kaynaklara göre aynı sayıya yakın kayıp vatandaşlarımız var. Bizde bu kardeşlerimizin yarasına merhem olabilmek için temizlik malzemeleri dağıttık, çocuklarımıza elbiseler verdik ve bazı ailelerimize de alışveriş yapabilmeleri için alışveriş kartı hediye ettik.”

Söz konusu yardım çalışmalarına maddi ve manevi destek veren hayır sahiplerine teşekkürlerini ileten Aysu, “Rabbim tüm yardımseverlerin hayırlarını kabul etsin, bir daha böyle afet ve bela göstermesin, tez zamanda bu yaraların sarmayı nasip eylesin. Ölülerine rahmet, yaralılarına şifa, kayıp olan vatandaşlarımızın da sağ salim bulunmasına vesile kılsın inşallah.”